Samsung ile daha hızlı internet

Samsung kullanıcıları internete daha hızlı giriyor

Samsung ile daha hızlı internet. 5G oldukça yeni olduğu için dünya genelinde 4G – LTE hakimiyeti devam ediyor. OpenSignal kullandığınız telefonun, ulaşabildiğiniz indirme hızlarını, düşündüğünüzden daha fazla etkilediğini gözler önüne seren bir rapor yayınladı.

Raporun detaylarına geçmeden önce teknik olarak konuya yaklaşırsak: Telefon içerisindeki modem bu hızları doğrudan etkiliyor. LTE Cat 13 – LTE Cat 8 gibi ibareler telefon içerisindeki modemin maksimum sınırlarını belirliyor.

OpenSignal: Samsung kullanıcıları daha hızlı internete sahip!

Bu kapsamda Amerika Birleşik Devletleri’nde, Samsung kullanıcılarının ulaştığı indirme hızları, iPhone kullanıcılarına kıyasla ortalama 8.2 Mbps daha yüksek. Bu büyük bir fark gibi görünüyor olsa da, Samsung en büyük başarıyı Norveç’te elde ediyor. Zira, ülkedeki Samsung kullanıcılarının indirme hızları, Huawei kullanıcılarına kıyasla 12 Mbps, iPhone kullanıcılarına kıyasla 14 Mbps yüksek.

OpenSignal indirme hızları

Birleşik Arap Emirlikleri ve Tayvan’da ise durum tam tersine dönüyor. iPhonekullanıcılarının ulaştığı indirme hızları, Samsung’a kıyasla yaklaşık 14.7 Mbps daha hızlı. Raporun 40 ülkeden 23.362.908 cihazdan gelen veriler ile oluşturulduğu belirtiliyor.

Cihazlar düşük, orta ve yüksek seviye olmak üzere üç kategoriye bölündü. İlginç bir şekilde üst seviyenin galibi Samsung, orta seviyenin galibi Apple ve düşük seviyenin galibi Huawei oldu. Türkiye ise üstünlük sağlayan bir telefon üreticisinin olmadığı belirtilerek rapor dışarısında tutuldu.